search
top

Jak piec kurczaka

Na obiad zdecydowałaś się na dobrze upieczonego, chrupiącego kurczaka. Jeśli nie masz za oknem chodzącego drobiu, który trzeba ubić, wypatroszyć i opalić, to zadanie jest proste. Zatem kierujemy się do sklepu i kupujemy świeżego, elegancko przygotowanego, świeżego lub zamrożonego kurczaka.

Jak upiec kurczaka?

Po pierwsze, naszego kurczaka należy dobrze rozmrozić (jeśli kupiliśmy mrożonego), wyszorować i dokładnie osuszyć. Następnie mięso należy starannie natrzeć mieszanką wybranych przez Ciebie przypraw. Może to być już gotowa przyprawa do kurczaka, sól, pieprz, rozgnieciony czosnek, przyprawa curry, papryczka chili. Komponujemy przyprawy w zależności od naszego kulinarnego gustu i nacieramy nimi kurczaka. Dobrze jest włożyć natartego kurczaka przed pieczeniem na 2 godziny do lodówki.

Pieczenie kurczaka – sposób

Kurczaka wkładamy do brytfanny, pamiętając, żeby wlać do środka szklankę wody aby kurczak się nie przypalił. Jeśli chcemy kurczaka upiec w piekarniku, nagrzewamy go do 200 stopni, a gdy tylko mięso się zarumieni, zmniejszamy temperaturę do 180 stopni. 20 minut przed końcem pieczenia, zdejmij pokrywkę z brytfanny. Mięso piecz około 1,5 godziny – im większy kurczak, tym dłużej. Jeśli chcesz, możesz kurczaka upiec w mikrofali. Konieczne jest naczynie żaroodporne, do którego wkładamy przygotowanego kurczaka. Do naczynia wlewamy co jakiś czas wodę i w trakcie pieczenia obracamy go w drugą stronę. Piecz kurczaka do momentu, aż stanie się miękki i zarumieniony.

Zostaw komentarz

top