search
top

Jak piec sernik

Sernik, to ciasto które przygotowujemy na sto różnych sposobów. Każda pani domu ma swój sprawdzony przepis, który różni się od pozostałych i zawsze smakuje doskonale. Sekret wspaniale upieczonego sernika tkwi w szczegółach, nawet tych najdrobniejszych, Twojej cierpliwości i dobrym nastawieniu.

Sernik – przygotowanie

Na początek zajmiemy się 1 kg niekwaśnego sera, który musimy zmielić dwa razy, chyba że kupujemy już odpowiedni ser w puszce na sernik. W osobnym naczyniu ucieramy 25 dag margaryny z cukrem waniliowym, 2 szklankami cukru pudru i z 10 żółtkami . Wszystko razem dokładnie miksujemy, po czym dodajemy do sera, cały czas mieszając. 5 łyżek mąki przesiewamy przez sitko i dodajemy do sera. Do ciasta można dodać bakalie, które wcześniej zanurzamy w mące, aby nie opadły na dno blaszki. Białka dokładnie ubijamy na sztywną masę i delikatnie wylewamy do masy serowej, dokładnie mieszając łyżką, nie mikserem.

Jak piec sernik?

Blaszkę wyścielić papierem do pieczenia, wlać masę i włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 1,5 godziny. W ciasto możemy wbić 2 rurki makaronu, w ten sposób jest szansa, że ciasto nie opadnie. Podczas pieczenia nie otwieramy piekarnika! Gwałtowne zmiany temperatur, podczas pieczenia powodują, że sernik opada. Po wyłączeniu piekarnika trzymamy sernik w środku 30 minut. Po wystudzeniu sernik najlepiej polać czekoladą.

Jeden komentarz to “Jak piec sernik”

  1. Dagmara pisze:

    Muszę spróbować zrobić taki sernik. Uczepiłam się jednego przepisu i przez tyle lat denerwuję się, że za każdym razem opada! Już naprawdę nie mam siły

Zostaw komentarz

top