search
top

Piekarnik elektryczny

Piekarnik elektryczny

Producenci sprzętu AGD dwoją się i troją, by wypuszczać na rynek coraz bardziej udoskonalone modele piekarników elektrycznych i wyprzedzać w innowacjach konkurencję. A my, czyli klienci bijemy się z myślami jaki piekarnik wybrać – elektryczny czy gazowy?

Piekarnik elektryczny – cena

Przedział cenowy piekarników elektrycznych jest bardzo duży, najprostszy model możemy kupić już za około 100 zł, jednak jest to urządzenie raczej przemysłowe i z pewnością nie będzie dobrze wyglądało w domowej kuchni. Najdroższe są oczywiście piekarniki elektryczne dla restauratorów i piekarni, w tej kategorii sprzętu AGD, ceny dochodzą nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, natomiast za najbardziej popularne obecnie piekarniki elektryczne, zapłacimy około 1000 zł. W przypadku gdy kupujemy piekarnik i płytę grzewczą, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu  2000 zł.

Jaki piekarnik wybrać?

Piekarnik przez lata był integralną częścią kuchenki gazowej lub elektrycznej. Jednak wraz z modą na meble kuchenne i sprzęt AGD do zabudowy, producenci zaczęli oferować osobno płyty i piekarniki. Młodzi inwestorzy, którzy urządzają nowy dom czy remontują mieszkanie, mają twardy orzech do zgryzienia, pojawia się wiele pytań, a między innymi, to dotyczące piekarnika; jaki piekarnik wybrać, piekarnik elektryczny czy gazowy, piekarnik z kuchenką, czy osobno? Do tego, dochodzi dylemat którego producenta sprzętu AGD wybrać, a także, czy kupić wszystkie elementy wyposażenia kuchni jednej marki, czy pomieszać?

Gdzie umieścić piekarnik

Odpowiedź na pytanie – gdzie umieścić piekarnik –  wcale nie jest oczywista… Wiadomo, że w kuchni, ale w którym miejscu? Ostatnio modne stało się umieszczanie piekarników elektrycznych wysoko, to jest mniej więcej na wysokości blatów roboczych. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli nie należymy do osób wysokich, to wyciąganie blachy z ciastem z gorącego piekarnika, może być sporym problemem. Najbardziej uniwersalnym miejscem na piekarnik jest dolny ciąg mebli kuchennych. Niektórzy producenci zalecają także, aby piekarnik nie znajdował się tuż przy lodówce i innych elementach AGD. Jeśli zamawiamy meble kuchenne na wymiar, to musimy znać konkretne modele piekarnika, lodówki, płyty kuchennej i zmywarki, tak aby stolarz mógł przygotować odpowiednią ilość miejsca.

Zostaw komentarz

top